Trzydniowy festiwal LULU na dobre wpisał się w kalendarz imprez przyciągających fanów muzyki autorskiej. Tym razem także nie zabrakło artystów z najwyższej półki. 27. grudnia o 20:00 w Klubie Lizard King wystąpił muzyk Piotr Bukartyk, świetnie znany między innymi miłośnikom radiowej Trójki, oraz legendarny bard i kompozytor Jacek Kleyff.

Dzień później na tej samej scenie na publiczność czekała prawdziwa energetyczna bomba: zaśpiewają Mrozu i Jarecki. Obaj wokaliści zaprezentowali materiały ze swoich najnowszych płyt.

Gwiazd ostatniego festiwalowego dnia również nie trzeba nikomu przedstawiać. O 18:00 w Dworze Artusa przed torunianami wystąpił jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich rockmanów Piotr Rogucki, który sławę zdobył jako wokalista zespołu Coma. Na zakończenie na scenie pojawi się gospodarz LULU Mariusz Lubomski, który sięgnął po swój album wydany dokładnie 20 lat temu - Lubomski Conte’m z polskimi przekładami piosenek Paolo Conte.

To już siódma odsłona Festiwalu LULU. Do tej pory na toruńskich scenach występowały takie gwiazdy jak Grzegorz Turnau, Natalia Przybysz czy Katarzyna Groniec. Wydarzenie jest finansowane ze środków Gminy Miasta Toruń, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz firmy Apator SA.