Dofinansowano ze œrodków Gminy Miasta Toruń.

IV edycja festiwalu Mariusza Lubomskiego „LULU”

Wielkie nazwiska podczas czwartej edycji muzycznego festiwalu Mariusza Lubomskiego „LULU”. Na zaproszenie muzyka do Torunia wybierają się Grzegorz Turnau, Katarzyna Groniec, Natalia NATU Przybysz, Gaba Kulka i Tymon Tymański. Wszystkich zobaczymy na scenie toruńskiego klubu Lizard King, podczas 3 dni prestiżowych i stojących na najwyższym poziomie koncertów. Bilety i karnet na wydarzenie w bardzo przystępnych cenach.

LuLu to wyjątkowy cykl koncertów odbywających się w Toruniu, których gospodarzem jest uznany muzyk i artysta mieszkający na stałe w grodzie Kopernika Mariusz Lubomski. Artysta co roku zaprasza widzów w niezwykłą podróż poprzez swoje muzyczne fascynacje. W tym celu Lubomski przygotowuje repertuar najważniejszych utworów które stanowią jego kreatywną drogę oraz zaprasza do udziału wyjątkowych artystów i przyjaciół którzy na tej drodze się pojawili. W kameralnej atmosferze i przy nastrojowym oświetleniu mieszkańcy Torunia przez trzy dni mogą uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym kierowanym do wyrobionego odbiorcy.

Festiwal otwiera niezwykły koncert zespołów Natalii Przybysz i Tymona Tymańskiego podczas którego na jednej scenie spotkają się dwa żywioły, znikną podziały między artystami i konwencjami, a blues pomiesza się z rock’n’rollem w najlepszym wydaniu.

Oba zespoły w dużej mierze zaprezentują przedpremierowo materiały z nadchodzących jesienią płyt. Odmienne doznania jeśli chodzi o gatunki muzyczne czekają na widzów koncertu Katarzyny Groniec i Gaby Kulki. Obie wokalistki posiadają niezwykle silne i charyzmatyczne osobowości sceniczne, pozwalające prognozować, iż wieczór ten będzie prawdziwą ucztą piosenki aktorskiej i muzyki alternatywnej.

Największą gwiazdą tegorocznej edycji jest bez wątpienia kompozytor, pianista, wokalista i poeta Grzegorz Turnau, który zaprezentuje projekt TurBiKon podczas ostatniego dnia festiwalu. Na scenie wspomagać go będą znakomici muzycy jazzowi: perkusista Cezary Konrad i basista Robert Kubiszyn. W roli gospodarza wystąpi tego dnia Mariusz Lubomski z zespołem. Zaprezentuje on utwory z płyty Lubomski Conte’m.

To wszystko sprawia, że IV edycja LULU oczaruje Torunian, przyciągając liczne grono odbiorców z całego województwa i kraju. Festiwal jest ważnym wydarzeniem w Toruniu, jednocześnie nie jest przedsięwzięciem czysto komercyjnym. O jego sile stanowi wysoki poziom artystyczny oraz pasja Mariusza Lubomskiego, którą postanowił dzielić się podczas autorskich wieczorów LULU.

O MARIUSZU LUBOMSKIM

Mariusz Lubomski (ur. 1962) – polski plastyk i muzyk, zaliczany do wykonawców piosenki autorskiej. Tworzy specyficzny rodzaj piosenek o charakterystycznym akustycznym brzmieniu, korzystającym z rytmów bossa nowy, rytmów karaibskich i pieśni cygańskich, klasycznego bluesa z elementami funky, garażowego undergroundu, ostrych rockowych brzmień i piosenek aktorskich, klimatu francuskich kabaretów i nowojorskich klubów jazzowych, songów Weila-Brechta i Toma Waitsa. Jeden z najbardziej utytułowanych artystów pochodzących z i tworzących w Toruniu.

IV EDYCJA FESTIWALU MARIUSZA LUBOMSKIEGO „LULU”

25 sierpnia 2014
Natalia NATU Przybysz, Tymon & The Transistors