Fundacja Platon wraz z firmą Apator SA zaprasza na "Warsztaty Instytutu B61" które odbędą się 14 i 15 kwietnia w Toruniu. Podczas warsztatów towarzyszących pierwszej edycji Programu Stypendialnego w ramach którego pomoc finansową otrzymało już siedmiu licealistów, kolejni młodzi torunianie będą mieli okazję przyjrzeć się wybranym zagadnieniom i ciekawostkom w ramach czterech dziedzin: nauk ścisłych, nauk humanistycznych, sportu i sztuki. Spotkania poprowadzą m.in. astronom Maciej Cegłowski, Jan Świerkowski z Instytutu B61, artysta i performer Tomasz Cebo oraz aktor Teatru Horzycy Łukasz Ignasiński. Udział jest bezpłatny, ale liczba uczestników jest ograniczona i wynosi 20 osób na każde zajęcia. Żeby wziąć w nich udział należy zapisać się przez poniższy formularz. Zapis prowadzone będą od 3 kwietnia aż do wyczerpania miejsc.

Warsztaty humanistyczne:
14 kwietnia, 14:30-16:30
Teatr Horzycy, Plac Teatralny 1

Warsztaty nauki ścisłe:
14 kwietnia, 19:30-22:00
CA UMK w Piwnicach, zbiórka Rektorat UMK, ul. Gagarina 6

Warsztaty sportowe:
15 kwietnia, 12:00-14:00
Boisko przy Stawie Komtura, ul. Przedzamcze

Warsztaty artystyczne:
15 kwietnia, 16:00-18:00
Klub NRD, ul. Browarna 6

imię i nazwisko:

szkoła:

telefon:

wybór wykładu:

* ilość miejsc na warsztaty w dziedzinie 'Nauki Ścisłe', została wyczerpana.

Warsztaty w zakresie nauk ścisłych odbędą się w Centrum Astronomii UMK w Piwnicach pod opieką doktorantów astronomii. Uczestnicy zapoznają się z technikami obserwacji i dowiedzą się dlaczego niebo jest niebieskie, zachodzące słońce czerwone, jak to się dzieje, że satelity nie spadają na Ziemię i jak obserwować Słońce i Księżyc.

W ramach warsztatów humanistycznych osoby uczestniczące będą mogły zapoznać się z technikami kontaktu scenicznego z partnerem w przestrzeni. Poprzez elementarne zadania aktorskie za pomocą: gestu, ruchu, dźwięku i słowa poznają skalę ekspresji własnych emocji w relacjach interpersonalnych.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poznać szczegóły psychofizjologii odbierania i wydobywania dźwięku przez ludzki organizm. Każdy będzie miał też okazję stanąć na profesjonalnej scenie, jak również nauczyć się dostrzegać w codziennych dźwiękach, takich jak własny głos i oddech niecodzienną muzykę.

W ramach warsztatów sportowych przeprowadzony zostanie otwarty trening futbolu amerykańskiego drużyny Toruń Angels. Uczestnicy zapoznają się z taktyką i zasadami tego sportu. Będą mogli również spróbować swoich sił w pojedynkach z zawodnikami toruńskiej drużyny. Będzie to jedyny trening otwarty zarówno dla chłopców jak i dziewcząt.