Koncert „WOLNOŚCI!”

16 września 2018, Toruń
Wystąpili: Krzysztof Zalewski, Tomasz Organek, Anita Lipnicka, Natalia Kukulska, Mariusz Lubomski, Muniek Staszczyk, Katarzyna Nosowska
Kierownik muzyczny Jan Smoczyński
Kurator Jan Świerkowski
Prowadzenie Maciej Orłoś
Widownia 10 tyś. Osób.


W dniu 16 września odbył się w Toruniu wyjątkowy koncert „WOLNOŚCI!” przygotowany przez artystów z regionu wspólnie z największymi gwiazdami polskiej estrady. Tematem przewodnim koncertu były współczesne polskie piosenki nawiązujące do wolności i Polski. Do udziału zaprosiliśmy Katarzynę Nosowską, Tomasz Organka, Krzysztofa Zalewskiego, Anitę Lipnicką, Muńka Staszczyka, Natalię Kukulską i Mariusza Lubomskiego.

Artyści zaprezentowali swoje przeboje poświęcone Polsce i różnym przejawom wolności, jak również kultowe polskie utwory. Przygotowano repertuar najwyższej próby, nie będzie to jednak oczywisty wybór, bo i nigdy nie były łatwe polskie drogi do wolności. Koncert odbył się w samym sercu Torunia, pomiędzy Centrum Sztuki Współczesnej oraz CKK Jordanki, co w połączeniu z podniosłym motywem przewodnim wydarzenia i niepowtarzalnymi aranżacjami znanych utworów przez wielkie gwiazdy pozwoliło na osiągnięcie statusu muzycznego wydarzenia jesieni w naszym województwie. Specjalnie na to wydarzenie została przygotowana niezwykła scenografia multimedialna połączona z transmisją na dwóch telebimach.